İptal ve İade Koşulları

E-Antika Müzayede tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.​

E-Antika Müzayede sahibi olduğu e-antika.com internet sitesinden satın almış olduğunuz ürünleri fatura nüshaları eksiksiz şekilde, orijinal ambalajı açılmadan, ürünün kendisine veya ambalajına bir zarar verilmemişse ve ürün kullanılmamışsa ürünü teslim aldığınız tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içinde iade etme hakkına sahipsiniz.​ 

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre iade etme süresi “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ile ürünü teslim aldığınız ilk 14 gündür.


Teslimatı gerçekleşen ürünü yukarıda belirtilen süre içinde iade etmeden önce, info@e-antika.com e-posta adresine fatura numarasını içeren ve kısaca iade nedeninin aktarıldığı bir e-posta göndermeniz gerekmektedir.

Ürünün iadesi işlemlerine ilişkin detaylı bilgi bu e-postaya cevaben tarafınıza iletilecektir.


Ürün iadesinde kullanacağınız kargo metodu ürün orijinal ambalajında olması koşuluyla size gelen bilgilendirme e-postasında belirtilen anlaşmalı kargo şirketlerini kullanmanız zorunludur.​

E-Antika Müzayede iade talebinin kendisine ulaştığı ve teyit edildiği günden itibaren 14 (ondört) gün içinde iadeye konu ürünün bedelini ödeme şekline uygun bir şekilde Alıcı’ya iade edecektir.

Siparişini verdiğiniz ürünün tarafınıza teslimi sırasında zarar görmüş paket veya paketler var ise teslim aldığınız kargo firma yetkilisi önünde bizzat kendiniz açarak kontrol ediniz.

Eğer üründe herhangi bir zarar var ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü lütfen teslim almayınız.

Ürün veya ürünlerin tesliminden sonra kargo firması görevini tam olarak yerine getirmiş kabul edilir.​

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir.

Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kartınızda görmemiz, bir kaç gün sürebilir.

İadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılacaktır.

Taksitli ödemelerde geri ödemeler bankalar tarafından taksitlendirilerek yapılmaktadır.​

27.11.2014 tarihli 29188 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ gereği “Cayma Hakkının İstisnaları” kapsamındaki ürünlerin iadesi alınamamaktadır.


Siparişlerinizin iptalini ödemesini gerçekleştirdikten sonra ve tarafımızca kargoya teslim edilmeden önce isteyebilir ve siparişinizden vazgeçebilirsiniz.

Siparişiniz kargoya teslim edildiği takdirde iptal isteğiniz gerçekleşemez.

Siparişiniz elinize ulaştıktan sonra iade koşulları çerçevesinde ürün iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sipariş iptali işlemini gerçekleştirmek için, tarafımıza, info@e-antika.com e-posta adresine sipariş detayını vererek iptal işlemi talep edebilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme: Yukarıda paylaşılan bilgiler müzayedelerden satın alınan eserler ile ilgili değildir.